Denne hjemmeside anvender cookies. Læs mere

Langhårsklubbens Hovedprøve 2023

Langhårsklubbens Hovedprøve 2023

Se invitationen til Langhårsklubbens hovedprøve 5. marts 2023….

I annoncen til Langhårsklubbens hovedprøve 2023, er der desværre ikke blevet annonceret med vinderklasse, hvilket er hvad der kan ske når man genbruger sidste år annonce, hvor der ikke var nok terræner til rådighed vinderklasse samme dag.
Vi vil derfor, i lighed med sidste år, bede alle hundeførere, med hunde der har kvalificeret sig til vinderklasse, om at henvende sig skriftligt eller på telefon til klubbens formand. Bliver der tilstrækkeligt med tilmeldinger, vil vi afholde vinderklassen sammen med klubbens hovedprøve søndag den 5. marts.
Se annoncen til hovedprøven nedenfor eller i Jagthunden.

På bestyrelsens vegne

Carsten Lundhøj
Tlf.: 20 20 26 76
Mail: lundhoj@bbsyd.dk

Annonce-LHK-Hovedproeve-2023